Czwartkowy apel szkolny, zorganizowany przez klasę siódmą, poświęcony był pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Miał na celu upamiętnienie polskich bohaterów niepodległościowych oraz ich walki z sowieckim okupantem. Żołnierze Niezłomni, mimo ogromnych poświęceń na rzecz naszej ojczyzny, po zakończeniu drugiej wojny światowej w nowych sowieckich realiach, spotkali się z wielką niesprawiedliwością, która stawiała ich na równi z faszystowskimi zbrodniarzami.
kw. 21 2026
Pamięć, która trwa – apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym (26.02.2026 r.)
Czwartkowy apel szkolny, zorganizowany przez klasę siódmą, poświęcony był pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Miał na celu upamiętnienie polskich bohaterów niepodległościowych oraz ich walki z sowieckim okupantem. Żołnierze Niezłomni, mimo ogromnych poświęceń na rzecz naszej ojczyzny, po zakończeniu drugiej wojny światowej w nowych sowieckich realiach, spotkali się z wielką niesprawiedliwością, która stawiała ich na równi z faszystowskimi zbrodniarzami.
By Ada • Aktualności • 0