Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował potrzebę budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (science, technology, engineering, art, maths czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).  Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Kwota wsparcia, którą uzyskaliśmy to 60 000zł. 60% przyznanych środków już wykorzystaliśmy. Został za nie zakupiony następujący sprzęt:

 • Laptop Acer TravelMate
 • Drukarka 3D wraz z akcesoriami  MakerBot Sketch MAC EduCare
 • Filament biodegradowalny PLA Sketch (mix kolorów – sztuk 24)
 • Stacja lutownicza Zhaoxin 936DH – 75W
 • Gimbal FeiyuTech Vimble 2S
 • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami  MKE 200 w Sennheiser
 • Statyw z akcesoriami ARKAS WT 4057
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami Canon PowerShot G7X Mark II
 • Oświetlenie do realizacji nagrań ZESTAW STUDYJNY SOFTBOX
 • Zestaw Lego Education SPIKE Prime
 • Zestaw Lego SPIKE Essential #45345
 • Zestaw Lego Education BricQ Motion Prime
 • Pociąg Intelino Starter Pack
 • Pociąg Intelino zestaw torów, tuneli i dodatkowych elementów
 • Dron DJI zestaw 4 sztuk, zestaw do nauki latania i scenariusze
 • Klocki konstrukcyjne Edu Technic
 • Robot Apitor X
 • Klocki konstrukcyjne Edu Pastel
 • Zestaw FORBOT Mistrz Arduino
 • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami Mistrz Steam
 • Mikroport z akcesoriami Boya BY-WM4 PRO K1

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania  nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych (przyroda, geografia, biologia, matematyka, chemia, muzyka, język polski, język angielski, historia, edukacja wczesnoszkolna)  lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Materiały do pobrania: