cze 19 2023
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

cze 1 2023
Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się festyn. Ten dzień jest bardzo lubiany przez wszystkich uczniów, gdyż nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa na świeżym powietrzu i wspólne świętowanie. Ważnym elementem dzisiejszego dnia było podsumowanie konkursu na „Najmilszego ucznia” naszej szkoły. Dnia 18 maja 2023 odbyły się wybory, zagłosowało łącznie 187 osób. Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce – Antoni Szych kl. V
2 miejsce – Oliwia Bednarska kl. VII
3 miejsce – Laura Richter kl. III
Została również wręczona pamiątkowa statuetka dla Najmilszego Ucznia z ubiegłego roku szkolnego, którą otrzymał Rafał Łaszcz.
Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! A wszystkim dzieciom Małym i Dużym życzymy dużo uśmiechu i radości!












By Ada • Aktualności • 0
maj 31 2023
W ramach Programu Olimpia Gmina Kwidzyn złożyła wniosek o budowę przyszkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” w Rakowcu. Po weryfikacji Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie w wysokości 2 770 000 zł na budowę hali. Dnia 26 maja 2023 roku do Urzędu Gminy Kwidzyn zawitał Pan Karol Rabenda Wiceminister Aktywów Państwowych i złożył na ręce Wójta Gminy Kwidzyn czek na realizację przedsięwzięcia.

By Ada • Aktualności • 0
maj 13 2023
Dnia 9 maja 2023 roku odbyło się podsumowanie I edycji konkursu na „Najmilszego ucznia” naszej szkoły. Podczas apelu zaprezentowali się wszyscy nominowani do tego tytułu uczniowie. Przedstawili swoje mocne strony i różnorodne zainteresowania. Apel uświetnił występ wokalny Tymoteusza Tłuchowskiego, Elizy Bochna oraz Zofii Mańkowskiej a także pokaz taneczny uczniów klasy II : Kornelii Janiszek, Zuzanny Nojek, Jakuba Trukawka oraz Tymoteusza Gretkowskiego. Wkrótce nastąpi głosowanie a wyniki poznamy już 1go czerwca 2023r. Niech wygra najmilszy!





By Ada • Aktualności • 0
kw. 28 2023
Apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przygotowany przez klasę VIIIb.




By Ada • Aktualności • 0

cze 26 2023
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Dnia 23 czerwca 2023 r. zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klas VIII. Następnie wręczone zostały Nagrody Wojta Gminy Kwidzyn dla najlepszych absolwentów za osiągniecia naukowe, sportowe lub społeczne, otrzymali je: Paulina Bluma, Antoni Galewski, Julia Huszcza oraz Laura Fiszer.
Po raz pierwszy w historii przyznana została nagroda gen. NILA za wybitne osiągnięcia naukowe, otrzymała ją uczennica klasy VI – Amelia Osiecka. Później kolejno wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce odbierali uczniowie klas I- VIII. Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie wspaniałej nauczycielki p. Zenony Kęsickiej, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Na koniec nasi absolwenci wykonali rzut biretami jako symbol zakończenia szkoły podstawowej.
Życzymy naszym uczniom, rodzicom i pracownikom wspaniałych wakacji!!!
By Ada • Aktualności • 0